| Disponibilitate: | |
|---|---|
|
Export PDF |
|
Avatar SMC Respectă cerințele EN124-A15
Toate capacele de acces sunt fabricate în SMC
Rezistent la impact și intemperii
Fără valoare inerentă de rebut
Opțiune de blocare
Rezistent la coroziune
Alunecare unică multidirecțională
ușoare care respectă regulamentele de manipulare manuală

EN124 A15 SMC CAPAC PĂTRAT PĂTRAT DE GOMĂ DE GASĂ |
||||||
COD PRODUS |
DESCHIDERE CLARĂ pxp(mm) |
Peste BAZĂ DxD (mm) |
DIMENSIUNE COPERTA dxd (mm) |
ADÂNCIME H (mm) |
Greutate (kg) |
Încărcare (kN) |
CSF2301 |
300X280 |
360X345 |
320X300 |
40 |
3.6 |
15 |
CSF2302 |
360X360 |
460X460 |
400X400 |
40 |
5.5 |
15 |
CSF2303 |
450X300 |
540X390 |
470X320 |
40 |
6 |
15 |
CSF2304 |
450X450 |
540X540 |
470X470 |
40 |
8 |
15 |
CSF2305 |
460X460 |
570X570 |
500X500 |
40 |
10 |
15 |
CSF2306 |
600X450 |
710X560 |
620X470 |
40 |
11 |
15 |
CSF2307 |
560X560 |
670X670 |
600X600 |
40 |
13 |
15 |
CSF2308 |
600X600 |
680X680 |
620X620 |
40 |
14 |
15 |
CSF2312 |
700X700 |
900X900 |
750X750 |
50 |
18 |
15 |
CSF2314 |
750X750 |
880X880 |
800X800 |
75 |
28 |
15 |
CSF2315 |
860X560 |
975X675 |
900X600 |
40 |
23 |
15 |
CSF2317 |
900x600 |
1017X717 |
940x640 |
50 |
27 |
15 |
Suplimente opționale: Sigilat cu cauciuc |Blocare de siguranță| |
||||||
ușoare care respectă regulamentele de manipulare manuală
Organismele noastre de testare terțe: LLOYDS BRITISH, ICAS, SGS
Indicele de performanță Avatar SMC
Model anti-alunecare

Coperta avatar a huselor de acces compozite a atins o valoare de 89, lider pe piață, a rezistenței la derapaj
Tabelul de mai jos a fost elaborat din datele culese de județ
Surveyors Society și ilustrează parametrii acceptabili atunci când sunt testați utilizând testul pendular TRRL în general, în conformitate cu BS667:part 1:1986
Acest test oferă o valoare a rezistenței la alunecare (SRV) pentru fiecare suprafață testată. Cu cât valoarea este mai mare, cu atât este mai mare rezistența la alunecare.
Valoarea pengulului TRRL |
Starea Suprafeței |
19 și mai jos |
Periculos |
20-39 |
Marginal |
40-74 |
Satisfăcător |
Un porumbel75 |
Excelent |
Test de rezistență la UV
Tabelul 3-1 Condiții de testare cu ultraviolere Sursă standard Durata expunerii ASTM G154
Tabelul 3-1 Condiții de testare cu ultraviolete
Standard |
Sursă |
Durata expunerii |
ASTM G154a (ciclul 1) |
UVA: 340 nm |
2.160 de ore |
ASTM G154b (ciclul 1) |
Arc Xenon: 340 nm |
1.000 de ore |
ASTM G154(ciclul 3)c |
UVB: tip 313 |
2.160 de ore |
Rezumatul rezultatelor |
||
Rezistența medie la încovoiere Înainte de îmbătrânirea UV (MPa) |
Rezistența medie la încovoiere După îmbătrânirea UV (MPa) |
Rezistenta medie la incovoiere datorata îmbătrânire UV (%) (MPa) |
910 |
820 |
10 |
Pierderea rezistenței la încovoiere a fost măsurată a fi de aproximativ 10%

Comparație de performanță
Performanţă avantaje |
Capac de canal SMC |
Capac de canal din beton armat |
Capac de canal din fontă |
proiectareServiciu de |
>50 |
<10 |
>30 |
Performanță la foc |
A2, incombustibil |
A1, explozie la temperatură ridicată |
A2, incombustibil |
Sarcini structurale |
Rezistență structurală ridicată a produsului |
Produs cu rezistență scăzută, gros, incapabil să se amestece cu bare de oțel |
Rezistență structurală ridicată a produsului |
Rezistenta la coroziune |
Rezistență la acizi și alcali, rezistență puternică la coroziune |
Coroziune ușoară |
Coroziune ușoară |
Greutate |
Aprinde |
Foarte grele |
greutate |
Instala |
Simplu și convenabil |
Obosit |
Obosit |
Rezistenta la sarituri |
Fără săritură |
Fără săritură |
Poate sări |
Revizuire |
Deschiderea cu ușurință |
Greu de deschis |
Greu de deschis |
Stare ruptă |
Nu se va sparge sau rupe |
Fractură comisă |
Fractură comisă |
